Posílení imunity
Zhoršení spánku a regenerace
Se stresem často přichází i problémy se spánkem. Když se člověk pořádně nevyspí, je vyčerpaný nejen psychicky, ale i fyzicky. Imunitní systém ztrácí čas a prostor na regeneraci a tělo prostě nezvládá všechno tak, jak by mělo.
Stres jako tichý sabotér zdraví
Mnohdy si ani neuvědomíme, jak moc stres na naše zdraví působí, dokud se neobjeví první příznaky nemoci. Teprve když začneme kýchat a objevují se další známky nachlazení, dochází nám, že jsme dlouho ignorovali signály, které tělo vysílalo.
U dospělých může stres vyvolat řada faktorů. Nejčastěji pozoruji u klientů velký pracovní tlak nebo náročné vztahy. Také životní změny, péče o rodinu či problémy s dětmi, mohou výrazně přispět k pocitu přetížení a úzkosti.
U malých dětí může stres způsobit změna v rutině, jako je nástup do školky nebo nový sourozenec. Rovněž konflikty v rodině, příliš mnoho aktivit nebo pocit nejistoty v novém prostředí je mohou oslabit.
A co s tím?
Málokdo si asi může dovolit zavřít se před světem v chaloupce na samotě u lese. Tak se s Vámi alespoň teď podělím o to, co s úspěchem používám u sebe, své rodiny i u klientů.
Homeopatický lék na míru
Nezřídka zůstáváme v nevyhovujících životních situacích, protože máme strach něco změnit, nevíme, jak to udělat, nebo si třeba vůbec neuvědomujeme, jak nás naše okolí dokáže využívat a vysávat. Nedokážeme říct ne, neumíme se efektivně bránit. Je pro nás problém říct, co by nám pomohlo nebo co potřebujeme. Účinek homeopatického léku je i takový, že najednou vidíme naši situaci jasněji. Dochází nám v plné míře, co se děje, a dokážeme lépe hledat řešení. V praxi mi pak třeba klient řekne: „Najednou jsem si uvědomil, že…“
Každý homeopatický lék má svůj symptomatický obraz. A v něm jsou popsané nejen zdravotní potíže, ale i prožitky, emoce nebo životní situace.
Tkáňové soli
Jde o minerální sloučeniny a stopové prvky, které se nacházejí v lidském těle a účastní se biochemických reakcí. Pokud je naše strava na tyto látky chudší, může dojít k narušení rovnováhy minerálních živin v těle. Což se nakonec projeví zdravotními problémy.
Preventivně je možné užívat tkáňové soli Ferr Phos a Kali Mur, které podporují imunitní systém. V náročnějších obdobích je možné přidat Zincum a při vyčerpání a podrážděnosti i Kali Phos.
Vitální houby a byliny
Umí díky komplexu bioaktivních látek podpořit imunitní systém.
MycoComplex
Jedná se o směs Cordycepsu, Reishi, Shiitake, Agaricu a Aceroly (Malpighia glabra, přírodní zdroj vitamínu C).
Dračí sirup
Ideální pro děti, které ještě nepolknou želatinovou kapsli. Obsahuje Cordyceps, Reishi, Echinaceu a Acerolu.
Kombinaci hub a bylin pro podporu psychiky
MyStress
Obsahuje Reishi, Hericium, jujubu, mimózu, šáchor, pivoňku, kurkumu, vítod a meduňku. Vhodný je na psychické, ale i trávící nerovnováhy, vše, co se zhoršuje stresem, PMS, napětí kdekoliv v těle, tlaky na hrudi, trvalá tenze, duševní neklid, špatné soustředění, vyčerpání.
MycoStress
Obsahuje více Hericia než MyStress, mimózu, kurkumu, pivoňku, jujubu, neobsahuje Reishi. Je tedy vhodnější na somatizace, které se projevují zejména potížemi v trávení.
MycoSomat
Směs Reishi, Hericia, jujuby, mimózy, pivoňky, prorostlíku, kurkumy, šáchoru, gardénie, lékořice. Hodí se na psychosomatické potíže, poruchy spánku, neurózy, úzkosti, gynekologické problémy, projevy horka, pocení.
„Budoucí lékař nebude léčit lidské tělo pomocí léků, ale spíše bude léčit a předcházet nemocem pomocí stravy.“ T.A. Edison
Každý, asi víme, jak správně jíst a moc dobře si uvědomujeme, když poněkud v jídle prasíme. Stravování ovšem naši imunitu ovlivňuje taky. Je dobré jíst pravidelně, kvalitně, pohlídat si éčka s vyšším skóre škodlivosti. To asi všechno víte. Co možná ale nevíte, je, že v chladném období roku tělu výrazně pomůže, pokud jíte teplá jídla. Kaše, polévky z dlouze tažených hovězích vývarů, pečená zelenina nebo alespoň krátce tepelně upravená, můžete si dovolit i tučnější maso než v létě. Je také dobré nekonzumovat nic studeného z ledničky. A jogurt, když už, tak si ho aspoň půl dne předem vytáhněte. V létě je super zeleninový salát s jogurtem, ale když si ho dáte v chladném počasí, tak vaše tělo musí vydat mnohem víc energie na ohřátí a zpracování. A ta pak chybí jinde. Podobné je to třeba s fresh džusy. Nezastupitelnou úlohu má v tomto období prohřívací koření má prohřívací koření – skořice, hřebíček, zázvor, pepř, nové koření… Kompoty, sušené ovoce… zkrátka to, co měli naši předkové k dispozici v tomto čase a to, co nás zahřeje, třeba teplé nápoje.
A nezapomínejte řádně odpočívat. 😉
Užívejte si nejen barevné podzimní dny, ale i ty deštivé a studené, kdy je člověku nejlépe z hrnkem dobrého čaje a prima knížkou.